مجله گلاید – شماره 2

متین فیروزی (سردبیر این شماره):

گلاید یک که بیرون آمد انرژی مضاعفی گرفتیم ، دوستمان امیرحسین ، طراح گرافیکی کمکی بسیار به نتیجه نهایی کار کرد ؛ همچنین بانوان جامعه پروازی کمک های شایان توجهی به مجله کرده اند . گروهی با انگیزه و تحصیل کرده که به سرعت در حال پیشرفت اند . سازماندهی و خود انگیختگی دختران پرنده مایه رشک است و البته امید که می تواند اثر به سزایی بر محیط پروازی برای همه ما بگذارد .

در شماره اول تبلیغ نداشتیم و هزینه های شماره یک را دوستان بین خود تقسیم کردند . از این شماره اندکی تبلیغ خواهیم داشت تا بخشی از هزینه ها جبران شود که خود نشانه ای ست از پیشرفت.

گاهی به چشم انداز مجله نگاه می کنیم که می تواند مستقل باشد و اثر گذار . خودش خودش را بچرخاند و تیمی حرفه ای گرد هم آورد اما به خود نهیب م یزنیم که کرگدن را باید لقمه لقمه خورد !

حرف های شماره اول هم یادمان نرفته که گاه نامه ایم و از سر بی پروازی مجله ساخته ایم ، از طرفی نیز حافظ علیه الرحمه می فرماید :

خستگان را چو طلب باشد و قوت نبود                            گر تو بیداد کنی شرط مروت نبود !

حال رسیده ایم به لقمه کوچک دوم ! این شماره در آستانه بهار به دست شما می رسد . برای این شماره کیوان فرمول گپ را ترجمه کرده ، شاهین مقاله ای نوشته با عنوان از مسابقه که حرف می زنم از چه حرف می زنم ، عنوانی که یادآور مجموعه داستانی ست معروف از ریموند کارور با نام از عشق که حرف می زنم از چه حرف می زنم ! و صد البته داستان شاهین هم برای عشاق مسابقه همانقدر عاشقانه است !

مریم محمودی راهنمایی ترجمه کرده که راهنمای سفر پروازی ست به کروشوو . سلسله مقالاتی که سعی می کنیم در شماره های پیش رو داشته باشیم و هدف اش تشویق ماست به سفر . سفر پروازی برای من و خیلی از ما هدف از شروع پرواز بوده و همیشه وسوسه کننده است .پرواز در محلی جدید و متفاوت . قوه تخیلمان را به کار می گیریم و این شماره به کروشوو می رویم ، باشد که قسمت مان گلاید در کروشوو از بهترین سایت های پروازی دنیا باشد !

فاطمه مقاله ای نوشته است با عنوان راه رشد کدام است؟ وسعی داشته تا پاسخ هایی گرد آورد از سوال هایی که زیاد از او پرسیده شده و کمکی باشد به دوستانی که در مسیر ابتدایی راه رشد مهارت های پروازی خود هستند. مقاله ای در موضوع هواشناسی هم داریم با عنوان میکروبرست که مژگان میلکاریزی ترجمه کرده و کیوان آرین پور ویراست آن را به انجام رسانده است.

سعی کرده ایم تا جای ممکن از عکس های دوستان در مجله استفاده کنیم . زحمت بیشتر عکس های منتشر شده در شماره یک و همچنین این شماره با سهیل باریکانی، کیوان آرین پور ،مسعود مهرکی زاده و محمد آذری بوده است.

 

متن کامل سخن سردبیر را میتوانید در فایل مجله بخوانید

آنچه در این شماره میخوانید:

کروشوو
راه رشد کدام است
از مسابقه که حرف میزنم از چه حرف میزنم
نگاهی گذرا بر سیستم امتیاز دهی گاپ (GAP)
هواشناسی: «هنزا رجمانک» از میکروبرست میگوید

 

همکاران این شماره:

فاطمه افتخاری، شاهین فلاح، کیوان آریان پور، متین فیروزی، سهیل باریکانی، امیر تاجمیر ریاحی، صادق باریکانی، مسعود مهرکی زاده، محمد آذری

 

دانلود گلاید – شماره 2